Apie „Virgo“

Église de la Madeleine, Paris, France

Église de la Madeleine, Paryžius, Prancūzija, 2011 m.

Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ įkurtas 1980 metais. Šiuo metu choras vienija apie 60 universiteto studenčių ir absolvenčių iš įvairių VU fakultetų.

Repertuare yra visų epochų muzika: pradedant Renesanso polifonija, baigiant šiuolaikinėmis lietuvių autorių kompozicijomis.

Tai yra vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, kuris yra daugkartinis Šimkaus konkurso laureatas, „Aukso paukštės“ laimėtojas „Tarptautinio spindesio žvaigždės“ nominacijoje. Užsienyje laimėjo – Neuchatel (Šveicarija), Cantonigros (Ispanija), Middlesbrough (Anglija) ir kt. – konkursus. Kolektyvas iš viso yra laimėjęs per 12 tarptautinių konkursų, dalyvavęs apie 50 tarptautinių festivalių.

2013 m. „Virgo“ merginų choras pripažintas geriausiu moterų choru Lietuvoje.

2016 m.  merginų choras „Virgo“ dalyvavo  studentų chorų forume „Paparac Kvetka“ Minske (Baltarusija) ir pelnė geriausio choro nominaciją. Choro meno vadovė Rasa Gelgotienė buvo įvertinta geriausio dirigento apdovanojimu.

2016 m. tarptautiniame chorų konkurse „Cantu Gaudeamus“ (Lenkija) merginų choras „Virgo“ pelnė aukso medalį.

Choras nuolat rengia koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Gastroliuota virš 20 šalių. Choras koncertavo Jav ir Kanadoje, dainavo Kuboje, Brazilijoje, taip pat Argentinoje, Meksikoje. „Virgo“ yra pasirodęs tokiose garsiose koncertų salėse kaip „Auditorium Stravinsky” (Montreux, Šveicarija), „Palau de la Musica”(Valensija, Ispanija), „Academia Santa Cecilia” (Roma, Italija), „Santa Maria del Popolo“ bažnyčioje, „S. Agostino“ bazilikoje (Italija); Šv. Magdalenos bažnyčioje (Prancūzija), Olimpiniame centre (Tokijas, Japonija), M. Glinkos Kapeloje (Sankt Peterburgas, Rusija), teatre Juiz de Fora (Brazilija) ir kt.

Choras išleido 6 kompaktinius diskus, naujausiame CD „Virgo“ pristato tris skirtingų autorių – B. Britteno, P. Poulenco, B. Chilcotto – kūrinius. Visiems jiems būdingas turtingas, kupinas spalvingų tembrų vargonų akompanimentas.

Chorui nuo 1981 metų vadovauja Rasa Gelgotienė, M.K. Čiurlionio menų mokyklos absolventė, baigusi Lietuvos Valstybinę konservatoriją, stažavusis Aveniro Michailovo klasėje Sankt Peterburgo N. Rimskio – Korsakovo konservatorijoje. Be „Virgo“ , Rasa Gelgotienė vadovauja ir Vilniaus universiteto akademiniam chorui „Gaudeamus“ ir mišriam chorui „Pro Musica“.

Su choristėmis taip pat dirba trys chormeisterės: Indrė Veličkaitė, Raminta Gocentienė, Rita Kraucevičiūtė.

Laisvalaikis su choru

Chore aktyvus vidinis gyvenimas – vyksta naujokių krikštynos, stovyklos, kelionės. Kolektyvo merginos tarpusavyje aktyviai bendrauja ir laisvalaikiu, kartu lankosi įvairiuose koncertuose, meno renginiuose. Chore merginos atranda ne tik saviraiškos galimybę, bet ir geriausias drauges, galimybes dalyvauti įvairiuose televizijos projektuose, tapti meninių pasirodymų dalimi, susipažinti su įvairių šalių kultūromis.

Turtingas laisvalaikis, bendravimas, gastrolės ir muzika – „Virgo“ choro kasdienybė.

 

Comments are closed.