Unikali VU merginų choro „Virgo“ ir dviejų Maskvos universitetų chorų draugystė

On 2017-04-24

Neįtikėtinai šiltas bendravimas, nuoširdi draugystė ir puikus kūrybinis rezultatas – tokia buvo „Virgo“ choro kelionė į Maskvą 2017 metų balandžio 19-23 dienomis. Kelionės metu „Virgo“ teko garbė koncertuoti dviejose įspūdingose Maskvos salėse Valstybiniame istorijos muziejuje bei P. Čaikovskio konservatorijoje.

„Virgo“ į Maskvą vyko pasveikinti didžiausio ir stipriausio Rusijos studentų (ir alumnų) vyrų choro MIFI (Maskvos inžinerinės fizikos institutas) 60-ojo gimtadienio proga. „Virgo“ ir MIFI chorų draugystė prasidėjo apie 1987-uosius metus, kai vyrų choras dalyvavo „Gaudeamus“ šventėje Vilniuje ir kartu su „Virgo“ vyko į vakarones, ekskursijas ir netgi smagią išvyką garlaiviu į Valakampius.

Virgo choras 2017,  Maskva, archyvo nuotrauka

Nuotraukos autorė Evelina Staniulytė

Maskviečiai atsilygino svetingumu po poros metų, pirmosios „Virgo“ išvykos į JAV metu. Skrydis buvo iš Maskvos, tad parą prieš skrydį merginų choras praleido ten. Merginos Maskvoje ne tik repetavo, bet ir smagiai leido laiką su choristais fizikais.

Ir štai, po 30 metų, tokiais politiškai nesmagiais laikais chorų vadovės susitiko Minske, prisiminė buvusią šiltą draugystę ir nutarė ją atgaivinti. „Virgo“ choras buvo pakviestas sudalyvauti MIFI choro jubiliejuje, iškilmingame koncerte Maskvoje, P. Čaikovskio vardo konservatorijos salėje. Tai unikali galimybė patekti į šią 1700 vietų turinčią muzikos šventovę, iš kurios visas pasaulis stebi P. Čaikovskio konkurso transliacijas.

18109941_10211591200727618_383169703_o

Nuotraukos autorė Evelina Staniulytė

Čia koncertuoti – didžiulė atsakomybė. Ne tik dėl to, kad didžiulėje salėje nebuvo likę nė vienos laisvos vietos. Į MIFI choro jubiliejų susirinko Maskvos ir kitų Rusijos miestų chorinės bendruomenės atstovai,  kurie vertins ne tik „Virgo“ choro pasirodymą, bet ir darys išvadas apie Lietuvos chorinės kultūros būklę ir Vilniaus universitetą, kaip kolektyvo globėją.

Be to, greta savo sveikinimo programos „Virgo“ teko labai nelengva kūrybinė užduotis – kartu su MIFI choru atlikti „Baliaus“ sceną iš P. Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“. Didelę muzikinę kompoziciją rusų kalba su judesiais, vaidyba, šokio elementais teko išmokti atmintinai. Maža to – teko nugalėti scenos baimę, greit orientuotis situacijoje, atsiliepti į vaikinų kvietimą šokiui ir tuo pat metu puikiai atlikti vokalines partijas.

Virgo choras 2017, Maskva, archyvo nuotrauka (2)

Nuotraukos autorė Evelina Staniulytė

Koncerte „Virgo“ atliko lietuviškas dainas – A. Noviko „Sodauto“ ir G. Jautakaitės „Viešpaties leliją“.

Antrasis „Virgo“ koncertas vyko ne mažiau garbingoje vietoje: merginų choro kūriniai skambėjo Valstybinio istorijos muziejaus, esančio pačioje Maskvos širdyje – Raudonojoje aikštėje, įstabaus grožio valdovų verandos salėje.

Šioje ne tik įstabaus grožio, bet ir puikios akustikos salėje „Virgo“ atliko tiek muzikinę klasiką – F. Mendelsono motetus, tiek šių dienų kompozitorių – V. Miškinio, M. Jankūno, A. Noviko, G. Jautakaitės,   kūrinius. Šį koncertą organizavo kitas universitetinis – Maskvos žemėtvarkos universiteto – choras.

17952880_10155286040893024_5195175182313180513_n

Nuotraukos autorė Ingrida Latvytė

„Tokie koncertai, kokius mes turėjome Maskvoje, nepaprastai kelia choro meninį lygį. Taip pat vertinga ir chorisčių pažintis su Maskvos muziejais, architektūriniais paminklais,“ – sako VU choro meno vadovė Rasa Gelgotienė.

Straipsnio autorė Emilija Vasiliūnaitė

Comments are closed.